Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 01:46
 
Orhan Atalay (İSİPAB) Başkanlığına Yeniden Getirildi.
2013 yılından beri (İSİPAB) başkanlığını yürüten Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Komisyon Başkanlığı görevine yeniden seçildi.
Ankara Haberi
Orhan Atalay (İSİPAB) Başkanlığına Yeniden Getirildi.

2013 yılından beri (İSİPAB)  başkanlığını yürüten Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Komisyon Başkanlığı görevine yeniden seçildi.

Uzun süredir sürdürdüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği başkanı Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, geçen hafta yapılan seçimde tekrar başkan seçilmesi islam dünyasında mutlulukla karşılandı.

Bilindiği üzere 54 İslam ülkesi parlamentolarının üye oldukları ve kısa ismi İSİPAB olan İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği’nin Türkiye Grubu Başkanlığı seçimi geçen hafta yapıldı. Yıllardır bu birlikte ülkemizi temsil eden Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, bu göreve bir daha seçilerek bu görevde en uzun başkanlık yapan milletvekili oldu.

Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılar, Müslümanların çektiği çile ve İsrail’in Müslümanlara yönelik uyguladığı vahşeti tüm dünyaya aktaran Milletvekili Atalay’ın yeniden İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği (İSİPAB) Başkanlığına getirilmesi Ardahan’da dünyasında sevinçle karşılandı.

Sosyal medya hesabında açıklama yapa Atalay, Yeni dönemde de İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği (İSİPAB) Başkanlığı görevini şahsıma tevdi eden Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Grup Yönetimine ve Komisyon üyelerine teşekkür ederim. Rabbim mahcup etmesin.

Şanlıbey ALABAY/Göle/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Orhan, Atalay, (İSİPAB), Başkanlığına, Yeniden, Getirildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı